O nás

Sme rodinná firma z Popradu už od r.1996. Začali sme doslova od podlahy, pretože naše prvé remeslo bolo podlahárstvo. Okrem dodávky drevených a laminátových parkiet, sme sa od začiatku venovali aj strojovej povrchovej úprave jestvujúcich drevených parkiet. Už vtedy sme vsadili na kvalitné talianske, nemecké a rakúske brúsky a leštičky na parkety.

Možno aj pre náš poctivý prístup k zákazníkom a kvalitnú prácu, sme sa dostali postupne k montáži a povrchovej úprave zložitejších častí interéru, ako sú napríklad drevené schodiská, terasy a nábytok. Takto postupne sme  našu činnosť rozšírili o vlastnú výrobu nábytku. Od začiatku to boli hlavne kuchynské linky na mieru a šatníky.

Postupným zvyšovaním množstva výrobkov a nárokov na kvalitu, bolo nutné neustále dopĺňať výrobu o presnejšie a výkonnejšie stroje. Na začiatku to boli stroje Kusing, Holzher,  Sicar, Wagner a v roku 2015 sme spravili radikálnu zmenu – výrobu sme rozšírili o moderné, počítačom riadené (CNC) technológie. Pri výbere strojov sme vsadili na overenú a kvalitnú značku, akou je firma HOMAG. Nákup strojov sme čiastočne financovali z eurofondov. Boli sme úspešní v projekte Inovácie a rast konkurencieschopnosti – KaHR-111DM-1301 – Podpora zavádzania inovácií a technologických transferov. Po zmodernizovaní sme našu činnosť rozšírili o ďalšie výrobky a služby. Pre stolárov a zákazníkov, ktorí si nábytok vedia sami navrhnúť a poskladať, vyrábame nábytkové dielce podľa ich zadania. Pre urýchlenie a zjednodušenie montáže niektorým zákazníkom dielce aj navŕtame a vyfrézujeme otvory – napr. pre kuchynský drez, alebo varnú dosku.

Čoraz častejšie nás oslovujú zákazníci s požiadavkou na dodávku kompletného interiéru na mieru, vrátane dodania podláh, schodov, dverí a zárubní. Stále viac nám tiež pribúdajú zákazníci s náročnejšími požiadavkami, ako je napríklad samonosné schodisko, alebo zložitejšie priestorové prvky interiéru. Pre urýchlenie a skvalitnenie výroby , sme sa rozhodli rozšíriť naše strojné vybavenie o 4 osé CNC. Nový stroj bude vybavený najmodernejšou technikou, ktorá má predstavenie na strojárskych výstavách len v tomto roku, a  očakávame ho v mesiaci 9/2021. Bude to CNC od firmy BIESSE (Taliansko), na ktoré sa veľmi tešíme.  

Popis a parametre niektorých našich strojov si môžete pozrieť….. TU