Práca s programom Optimik exporter

Spustenie programu
Spustite program dvojklikom na ikonku na obrazovke, alebo na súbor Optimik Exporter (exe) v adresári C/RK soft/Optimik Exporter
Import databázy materiálu
Po spustení budete vyzvaní na samoinštaláciu databázy materiálu. Nahraje sa Vám súbor materiálu “Stock dat” ”
Ukážka zákazky
Na úvod si môžete pozrieť ukážkovú zákazku – Kuchynská linka – p.Kováč, ktorú po prezretí vymažte tlaćitkom (-). Podobným spôsobom vymažte všetky materiály ukážkovej zákazky, stlačením tlačítka (-) vedľa tabuľky materiálu.
Zadanie novej zákazky
Pred zadaním novej zákazky si vždy zadajte názov zákazky a následne si vyberte všetok materiál z ktorého má byť zákazka vyrobená. Materiál pridáte stlačením tlačítka (+) pod tlačítkom Export. Nezabudnite na hrany (ABS 0,5mm, ABS 2mm), sololit, a pod. Načítanie materiálu potvrdíte zelenou šipkou
Zadávanie dielcov
V spodnom menu si tlačítkom (+) pridáte dielec. Zadávate množstvo, rozmer v smere kresby (resp.po dĺžke), rozmer kolmo na kresbu a prípadne aj názov dielca. Potom si vyberte typ  hrany a označte strany, ktoré chcete olepiť hranou. Ak chcete dupľovaný materiál spojený zlepením dvoch dielcov, tak zadajte dvojnásobné množstvo (napr. 1ks stolová doska – rezať sa budú 2 ks ktoré sa zlepia a ohranujú) . Do názvu uveďte ” Duplák 1ks “, počet dielcov 2ks, hrany vyberte široké na dupľovaný materiál napr. 42/2mm.
  Objednávky posielajte na e-mail: vyroba@profinex.sk. Vstup do priestorov našej firmy len s ochranným respirátorom a rukavicami, alebo s použitím dezinfekcie rúk .